Červenec 2011

Odjezd

27. července 2011 v 20:37 | Myška |  2.turnus
Návrat z tábora proběhl bez problémů, nikoho jsme po cestě neztratili a všechny děti se dostaly šťastně domů. Doufáme, že se Vám s námi líbilo a tímto Vás zveme na Dračí tábor, který proběhne o podzimních prázdninách (26.-30.10 2011). Více informací a fotky z tábora očekávejte na www.taborbezhranic.cz
Děkujeme

13.den - velký úklid + slavnostní rozloučení

26. července 2011 v 19:05 | Myška |  2.turnus
Dopoledne byly poslední kroužky a angličtina a odpoledne proběhl velký táborový úklid a balení. Večer byl slavnostní nástup, kde byla vyhlášena vítězná skvadra a rozdány ceny a diplomy. Po nástupu hned následovala závěrečná diskotéka na jejímž začátku bylo pro děti připravené překvapení ve formě tanečního vystoupení vedoucích ve zvířecích maskách. V rámci diskotéky pak své vystoupení předvedl i stepařský kroužek a street dancový kroužek. V polovině večera pak proběhlo rozloučení s táborem formou ohňostroje a diskotéka pokračovala až do pozdního večera.

12.den - Rádiové vysílání

25. července 2011 v 22:20 | Myška |  2.turnus
Dnešní dopoledne nám zpříjemnila návštěva Městské policie Plzeň. Přijeli dva policisté a jedna policistka a udělali dětem krátkou přednášku a předvádění sebeobrany. Děti se nejvíce zajímaly o odchyt zvířat, viděly fotky odchyceného klokana, krajty a dalších exotických zvířat. A ukázky jak se bránit útočníkovi s nožem a s pistolí.
Odpoledne si skvadry připravovali scénáře na rádiové vysílání, které proběhlo večer. Pouze hlasy členů skvadry nás provedly celým příběhem Jana Jakuba Ryby. A poté následovalo finále Táborového slavíka, které vyhrála Bětka Jílková s písničkou Šest lodníků.

11.den - Štědrý den

24. července 2011 v 22:39 | Myška |  2.turnus
Děti byly ráno probuzené vánočními koledami a už od rána byly vedeny k předvánočnímu úklidu a lepšímu chování. Dopoledne i odpoledne jsme vyráběli adventní věnce, vánoční ozdoby, řetězy na stromek a připravovali jsme program na večer. Večer jsme měli slavnostní večeři (bramborový salát a ryba) a pak předvádění programu. Skvadry buď představovaly vánoční zvyky, nebo předváděly živý betlém či zpívaly koledy. Nakonec byly všem rozdány dárky od Ježíška a šlo se spát. Vánoční etapu vyhrála modrá skvadra.

10.den - Hon na dinosaura

23. července 2011 v 22:24 | Myška |  2.turnus
Dopoledne nás čekala další etapovka, při které jsme stopovali dinosaura, který unesl Danu/Soptíka. Trasa vedla různě drsným terénem kolem tábora a plnily se na ní různé úkoly. Odpoledne byly kroužky a anglčtina a večer táborový slavík. Slavíka se účastnilo jedno nebo dvě děti z každého oddílu. Postoupili do dalšího kola: Bětka Jílková, Tomáš Vašák, Ondra Háza a Natka Alferyová se Sofií Bujdákovou. Dnesak na nás nespadla ani kapka, tak snad nám to vydrží.

9.den - ZOO + Dinopark

22. července 2011 v 20:01 | Myška |  2.turnus
Dneska byl dlouho očekávaný celodenní výlet do Dinoparku. Děti, které neměly tento výlet zaplacený šly pěšky do Rožmitálu (12km) a zpět. Naštěstí se na nás dneska usmálo štěstí a celý den svítilo sluníčko a ani nezapršelo, takže si výlet všichni náramně užili. V ZOO bylo nádherně, zvířátka dováděla venku ve výbězích a shlédli jsme i několik krmení. K obědu si děti nakoupily různé párky v rohlíku a hranolky, nebo zbaštily svačinky, které dostaly již na táboře. Pak se šlo dovádět do Dinoparku, který zaujal spíše ty menší, kterým se velmi líbilo hlavně dětské hřiště plné prolézaček a houpaček a samozřejmě dinosaurů. 3.oddíl si v pískovišti vykopal vlastní kostru dinosaura. Po pěti hodinách jsme se všichni unaveně vrátili do autobusu a jeli zpět do tábora, naštěstí neustále doprovázeni sluníčkem. Večer tedy máme táborák, kde si děti opečou buřty, nebo alespoň chleba.

8.den - Kroužky

21. července 2011 v 20:30 | Myška |  2.turnus
Tak dneska nám dopoledne nepršelo, tak jsme měli další Kroužky a angličtinu. Odpoledne pak byl oddílový program, do kterého začalo lehce pršet a k večeru se rozpršelo více. Večer pak byl všemi oblíbený Bugr, tedy dělání co největšího rámusu (zpívání, bubnování, hraní na kytaru a příčnou flétnu, atd.). Spát se šlo brzy, protože na zítřek je naplánován celodenní výlet.

Neplaveme!

21. července 2011 v 12:50 | Myška |  2.turnus
DŮLEŽITÁ ZPRÁVA: neevakujeme tábor. Sice nám tu hodně pršelo, ale nyní je sucho a náš tábor není ve vodě a není tedy evakuován. Zprávy z rádia o evakuaci dětských táborů v Roželově se týkají Skautského tábora na druhé straně.

7den - Olympiáda

21. července 2011 v 7:48 | Myška |  2.turnus
Celý dnešní den čekaly děti různé sportovní disciplíny. Začínali jsme ráno hrou roto-roto, kdy osm lidí ze skvadry běěží k metr dlouhé tyči, pětkrát se kolem ní otočí a běží zpátky. Potom následovala klasická štafeta, kterou jsem vyhrála já, tým jsem měla složený z Adélky Bubákové, Davida Hejčla, Martina Pokorného, Šárky Mottlové, Valy Pohořské, Sama Wachtla, Terky Skotnické a Franty Vlčka. Následovalo přetahování lanem, které vyhrála růžová skvadra za výrazné pomoci Lucky Markalousové a Ondry Házy. Hod vlaštovkou byl velmi vyrovnaný, ale vyhrála červená skvadra. V sumu vyhrála zelená skvadra, ale nejlepšími bojovníky byli Karolína Lukasová a Ondra Háza. Odpoledne se hrál fotbal a přehazovaná. Fotbal vyhrála oranžová skvadra a přehazovanou růžová. Večer pak byla diskotéka, na kterou však většinou dorazili jen větší, protože maličcí byli unavení a šli spát. Večer během diskotéky začalo šíleně pršet a přestalo až někdy k ránu.

6.den - Bitva o součástku

19. července 2011 v 22:55 | Myška |  2.turnus
Dneska bylo relativně krásně, sice ne nejtepleji, ale aspoň nepršelo. Ráno jsme hráli branný závod, kde děti běhaly po trojicích od stanoviště ke stanovišti a měly plnit úkoly (střelba ze vzduchovek, mapové značky, kreslení souhvězdí, vázání uzlů, otázky ze zdravovědy a překonání překážky na laně). Po obědě proběhlo focení oddílů na táborové fotky, které si každé dítě odveze domů. Odpoledne se pak hrála další etapovka - Bitva o součástku letadla a následovala stavba letadla. Večer bylo slavnostní zahájení olympiády za přítomnosti sumo zápasníka, gejši a detektivů Colomba a Poirota.

5.den - Příprava Branného závodu + maškarní ples

18. července 2011 v 22:38 | Myška |  2.turnus
Dnešní den bylo střídavě teplo a zima a slunečno a deštivo. Jelikož se zítra poběží branný závod, tak celý den děti strávily přípravou na něj. Chodily po stanovištích, kde se učily potřebné věci, jako například vázat uzle, poznávat souhvězdí a mapové značky, rozumět morseovce, atd. Také si dnes děti vyzkoušely naše nízké lanové překážky, které pro ně v lese uvázal Pampeliška s Tomem. Večer se pak ukázaly v maskách na karnevalu spojeném s diskotékou, kterou jsem prémiově dělala já.Nejlepšími maskami byli zvoleni Eliška Zemanová, Ondřej Sůva, Pavlínka Kohoutová, Evička Kozlová a batman z malušek (omlouvám se, ale jméno mi zrovna nějak vypadlo).

4.den - Kalokagathia

17. července 2011 v 22:26 | Myška |  2.turnus
Dopoledne jsme hráli další etapovou hru - shromažďování fakt. Děti běhaly po táboře a odpovídali na otázky. Nejlepší dnešní odpovědí bylo: Jak se jmenuje válka, o které psal Homér v Illias a Odysea? Odpověď 1.světová válka. Tuhle etapu vyhrála růžová skvadra. Odpoledne bylo po oddílech a protože bylo strašné vedro, tak se šlo zase do bazénu. K večeru už se zatáhlo a výrazně ochladilo a začalo foukat. Večer starší běželi orientační běh a mladší hráli židličkovou a molekuly na hudbu.

3.den - angličtina

16. července 2011 v 22:39 | Myška |  2.turnus
Dopoledne se děti rozdělily na angličtinu podle úrovně znalostí a potom byly první kroužky. Nejvíce se děti poprali o street dance, sportovky, výtvarku a jak přežít v přírodě. Odpoledne pak bylo po oddílech, a protože konečně vysvitlo sluníčko a bylo více teplo, tak se šlo hromadně do bazénu, kde se pomocí pěnových tyčí soupeřilo proti marťanům. Večer pak byla diskotéka, kde nejvíce tancovali ti nejmenší.
Včerejší etapovou hru pašeráky vyhrála oranžová skvadra.

Konec

16. července 2011 v 0:24 | Myška |  1.turnus
Soutěž o táborového slavíka vyhrála Anička Mercedes Čtvrtníčková s písničkou Chtíc abys spal. Celkově celotáborovou hru vyhrála Zelená skvadra.
Všem dětem děkujeme za účast a doufáme že se vám s námi líbilo :)
sledujte web taborbezhranic.cz, o podzimních prázdninách bude Dračí tábor a příští rok na táboře na viděnou :)

2den - Náhoda

16. července 2011 v 0:19 | Myška |  2.turnus
Ráno jsme hráli klasickou náhodu, běhání podle kostek. Celý den naštěstí nespadla ani kapka, jen trochu foukalo a byla zima. A odpoledne jsme hráli Pašeráky, děti po skvadrách pašovali víčka přes hlídané území a snažili se je hodit do správné krabice. Večer byl oddílový program, ale tři vybrané děti z každé skvadry plus skvadráci šli ven k Mohyle Jana Jakuba Ryby, kde měli přespat. Kolem desáté večer však přišel rychlý posel se vzkazem, že se musí urychleně vrátit do tábora a to v určeném časovém limitu, který byl pro každou skvadru jiný. Všichni se v pořádku vrátili.

1.den - rozřazení do oddílů

14. července 2011 v 22:43 | Myška |  2.turnus
Při příjezdu svítilo sluníčko a celkově bylo hezky. Děti se rozdělily do oddílů a ubytovaly na chatkách:
1.oddíl - Lily + Oslík
Omar Keraghel
Malika Keraghelová
Dominik Brabec
Mikuláš Krása
Petr Čvirk
Tomáš Vašák
Markéta Žárová
Martina Červenková

2.oddíl - Myška + Harry
David Hejčl
Ellen Pantazopoulon
Eliška Zemanová
Aneta Krútková
Rostislav Horňák
Jan Marek
Pavlína Kohoutová
Jakub Kabele
Štěpán Jílek
Alžběta Jílková

3.oddíl - Anče + Téra
Eliška Fikáčková
Barbora Valníčková
Adélka Bubáková
Tereza Horalková
Tereza Hájková
Kateřina Svobodová
Matěj Mareš
Martin Pokorný
Josef Jan Kučera
Tomáš Vávra

4.oddíl - Phoebe + Čoklit
Lucie Sůvová
Gabriela Zýtová
Šárka Mottlová
Simona Jindřichová
Lucie Kohoutová
Eva Kozlová
Nikola Turecká
Valerie Turecká
Marie Hladíková

5.oddíl - Ráďa
Milan Krútek
Isabella Carrollová
Sofie Bujdáková
Patrik Dorazil
Natálie Alferyová
Jakub Mazourek
Adrian Guler
Ivan Peták
Samuel Wachtel
Zuzana Peřinová

6.oddíl - Kiki
Valentina Pohořská
Sebastian Carroll
Dominik Žara
Eva Polášková
Natálie Skotnická
Denisa Vaňková

7.oddíl - Pamepeliška
Aneta Vilímová
Daniela Pěničková
Karolína Lukasová
Terezie Skotnická
Kristýna Homolková
Aneta Akgul
Aneta Jagschová
Vojta Buday
Jan Mottl
Kristýna Podrábská

8.oddíl - Viking
Markéta Vaňková
Zuzana Šimková
Daniel Alfery
Lukáš Danda
David Malík
Šimon Štrop
Tracy Bártková
Adam Šimánek
Zdeněk Kalál

9.oddíl - Indy
Jana Nová
Kateřina Urbancová
Matěj Volenec
Monika Čapková
Nikola Horká
Dominik David
Lucie Markalousová
Karel Sůva
František Vlček

Skvadry:
zelená - Indy
červená - Viking
modrá - Myška
růžová - Ráďa
žlutá - Kiki
oranžová - Pampeliška

12.den - Filmové natáčení

12. července 2011 v 22:38 | Myška |  1.turnus
Tak dnešní den byl pro skvadry velmi náročný. Celý den se totiž natáčely filmečky podle indicií, které skvadry průběžně získávaly. Každá skvadra měla různý počet indicií a tudíž i filmečky byly různé. I malušky si natočily vlastní filmeček s příběhem o Zorrovi a loupeži. Celý den svítilo sluníčko a bylo teplo, tak se byli všichni odpoledne koupat v bazénu. Večer se natočené filmy promítaly (vyhlášení zítra) a bylo finále Táborového slavíka. Zpívaly Alenka Heřmánková, Ulrika Kadeřábková, Kiki Vyhnanovská, Anička Čtvrtníčková a Bára Štychová (vyhlášení opět zítra).

11.den - Vánoce

11. července 2011 v 22:18 | Myška |  1.turnus
Na dnešní den nemohly některé děti ani dospat. Už večer jim totiž bylo oznámeno, že přijde Ježíšek. Ráno se tedy vzbudily a začaly uklízet za doprovodu Vánočních koled. Odpoledne v rámci etapové hry vyráběli adventní věnce a vánoční ozdoby pouze z přírodních materiálů, bez pomoci lepidla a dalších umělotin. Večeře byla ve slavnostním duchu, byl bramborový salát s rybou a dětské šampaňské. Vedoucí děti u stolu obsluhovali. Večer pak skvadry svoje výrobky předvedli před zkušenou porotou, zazpívali koledy a zahráli pár vánočních scének. Každému včetně vedoucích se rozdaly dárky, které děti s radostí rozbalovaly už za pochodu zpátky na svou židli. Vánoční smrček jim přitom krásně zářil za zády a světýlka slavnostně blikala.

10.den - Táborový slavík

10. července 2011 v 22:26 | Myška |  1.turnus
Včera v noci byla šílená bouřka, lilo jak z konve a do toho hlasité hromy a blesky. Spousta dětí přišla spát za vedoucími, protože se bála. Naštěstí ráno už bylo hezky, svítilo sluníčko a bylo teplo. Den jsme začali další etapovkou. Děti v doprovodu skvadráka šli po nakreslené mapě a plnili po cestě různé úkoly (lézt jako rak, pověsit jablko 2 metry nad zem…).
Odpoledne byla angličtina a kroužky. V kroužku vaření dnes pekli chleba, divadelní kroužek nacvičuje hru Červená Karkulka, přírodovědný lovil chrostíky z potoka, atd. Večer jsme pak měli v hudebním duchu. Byla vyhlášena soutěž o Táborového slavíka. Této soutěže se účastní jeden nebo dva členové z každého oddílu. Akorát malušky zpívají všechny dohromady. Z 2.oddílu se přihlásila Anička Čtvrtníčková a Natálka Chaloupecká. Ze 3.oddílu Sára Novotná a Róza Heisslerová. Ze 4.oddílu Ulrika a Kiki Vyhnanovská. Z 5.oddílu VikyMaršová a Emma. Z 6.oddílu. Ze 7.oddílu Iveta Jeriová. A nakonec z 8.oddílu nám nádherně zazpívala Bára Štychová v doprovodu své kytary a Kryštof Murtinger. Postupují: Bára Štychová, Anička Čtvrtníčková, Ulrika a Kiki, Viky Maršová.
Večer těsně před spaním nás zastihla větší bouřka. Vypadla nám elektřina, ale brzo jsme ji nahodili a už je vše v pořádku.

9.den - Dinopark

9. července 2011 v 22:52 | Myška |  1.turnus
Dneska byl den s velkým D, protože se jelo na výlet do Dinoparku, na který se děti těší už od začátku tábora. Těch pár jedinců (celkem 10), co nemělo zaplacený výlet a ani nechtělo jet, šlo do Rožmitálu (25km celkem). Cestou tam šplhali na nejvyšší horu Třemšín. Ostatní ráno po snídani nasedli do objednaného autobusu a po hodinové jízdě jsme vystoupili na parkovišti u zoo Plzeň. Návštěva Dinoparku byla totiž spojená i s návštěvou místní zoo. Děti se rozdělily do trojic, ve kterých chodily po zoo i dinoparku. Každá trojice dostala připravenou křížovku, aby se celý den nenudili. Do křížovky se měly doplňovat různé informace, které se v zoo i parku daly zjistit (názvy dinosaurů, latinské názvy zvířat, potrava…). Většina dětí se usídlila v dinoparku, kde si koupily zmrzlinu, párek v rohlíku, hranolky, dino suvenýry a také navštívily 3d kino s filmem o Gigantosaurovi. Kolem třetí hodiny jsme se všichni sešli, děti odevzdaly vyplněnou křížovku a jeli jsme zpátky do tábora.
Po příjezdu do tábora jsme se po parném dni šli všichni vykoupat do bazénu. Celý den nám krásně svítilo a hřálo sluníčko a snad to tak vydrží i na další dny. Večer bude program po oddílech, ale většina dětí půjde brzo spát, protože už jsou dost vyčerpané.