8.den - Olympiáda

8. července 2011 v 20:56 | Myška |  1.turnus
Už od včera večer tu strašně fouká, ráno se to trochu umoudřilo, ale zase je zataženo, sem tam déšť. Dopoledne se po skvadrách hrálo roto-roto (běh a otáčení kolem tyče), štafeta s předáváním kolíku, přetahování lanem, hod vlaštovkou, sumo a skok do dálky z místa. Odpoledne začalo být teplo a svítit sluníčko, tak se hrál fotbal a přehazovaná. Ve všech disciplínách soutěžili všichni proti všem. A jak to všechno dopadlo?

Roto - roto vyhrála skvadra fialová v zastoupení Aničky Čtvrtníčkové, Bereniky Petkové, Dominika Dvořáka, Sáry Blažkové, Alžběty Bendíkové, Elišky Lančiové, Jakuba Holubce a Terezy Hruškové.

Štafetu vyhrála skvadra zelená v zastoupení Marka Wagnera, Alenky Cieplé, Kristýny Vyhnanovské, Bohuslava Lukše, Anny Liškové, Matěje Pražana, Diany Moskalenkové a Daniela Karlíka.

Na hod vlaštovkou si každá skvadra musela postavit vlastní vlaštovku z přiděleného barevného papíru. Nejdál doletěla vlaštovka žluté skvadry. Nejvíce hodil Martin Petkov, vlaštovka mu letěla až do vzdálenosti 9metrů.

V přetahování lanem vyhrála taktéž žlutá skvadra a to ve složení Petr Lindauer, Anča Řimnáčová, Hanka Zapletalová, Martin Petkov, Viky Maršová, Sára Novotná, Vojta Bezděk, Nikča Hamdanová a Irča Doležalová.

Ve skoku do dálky z místa se nejlépe umístila skvadra růžová. Nejvíce ze všech dětí skočila Kamilka Oppelová (rovné 2 metry).

V sumu proti sobě soutěžily nejstarší holky a nejstarší kluci. Za holky to vyhrála zelená skvadra s nasazením Moniky Karbulkové a za kluky růžová skvadra s nasazením Kryštofa Murtingera.

Nejnapínavějšími disciplínami se stal fotbal a přehazovaná. Fotbal vyhrála s absolutní přesilou zelená skvadra (nejvíce gólů dal Daniel Karlík), v přehazované zvítězila skvadra fialová.

Celkově tedy na dnešní Olympiádě skončila na prvním místě zelená, druhá růžová a o třetí místo se dělí fialová a žlutá. Po náročném sportovním dni se všechny děti šly vykoupat do bazénu a pořádně si tam zařádily.

Večer je táborák s opékáním špekáčků a chleba, trampskými písničkami doprovázenými na kytaru a poté slavnostní ohňostroj na ukončení olympijských her. A zítra nás čeká cesta do Dinoparku, tak doufáme, že nebude pršet.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Doležalovi Doležalovi | 8. července 2011 v 21:40 | Reagovat

Všem blahopřejeme k úspěchům a hlavně žluté skvadře, super, Irenko!!! Užijte si zítřejší výlet do Dinoparku, a ať máte nádherný den...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama